Ja bērnam plānots poliklīnikas apmeklējums

JA BĒRNAM PLĀNOTS POLIKLĪNIKAS APMEKLĒJUMS

Apmeklējot poliklīniku veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, jābūt līdzi personu apliecinošiem dokumentiem.

Bērniem līdz 14 gadu vecumam (apmeklē ārstu tikai kopā ar pieaugušo):
  • vecākiem jāuzrāda pase vai personas apliecība jeb eID karte, bet statusu attiecībā pret bērnu apliecinās ieraksts pasē vai arī bērna dzimšanas apliecība ar norādītiem vecāku vārdiem;
  • bērniem līdz 15 gadu vecumam jāuzrāda dzimšanas apliecība, bet, ja bērnam ir izgatavota pase vai eID karte, var uzrādīt arī to.
Bērniem no 15 gadu vecuma:
  • pase vai eID karte.
Kā rīkoties gadījumos, ja pie ārsta bērnu neved vecāks?
Pacienta radinieki (piemēram, brāļi, māsas un vecvecāki) un vecāku laulātie (pamāte, patēvs), ja nav iecelti kā pacienta aizbildņi, ir trešās personas. Tad, apmeklējot ārstu, jāiesniedz:
  • viena no bērna vecākiem notariāli apstiprināta pilnvara trešajai personai pārstāvēt bērna intereses vai
  • viena no bērna vecākiem pašrocīgi veidota un parakstīta, poliklīnikā reģistrēta pilnvara bērna interešu pārstāvībai (zemāk atrodama veidlapa) vai
  • viena no bērna vecākiem ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu parakstīta pilnvara bērna interešu pārstāvniecībai trešajai personai (zemāk atrodama veidlapa).

Personas identitātes pārbaudei ir vairāki mērķi:

• personas sensitīvo datu (medicīniskās informācijas) aizsardzība,
  • bērna tiesību aizsardzība,
  • pārliecināšanās, vai pacients var saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus,
  • korekta medicīniskās informācijas, sniegto veselības aprūpes un citu pakalpojumu uzskaites un izmaksu attiecināšana uz konkrētu personu.

Lai mēs kopā varētu īstenot minētos mērķus, pacientiem un viņu pavadošajām personām (it sevišķi – pavadot pacientus, kuri jaunāki par 14 gadiem), ierodoties Ventspils poliklīnikā, jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti – pase vai personas apliecība jeb eID karte.